10. matk – Leiger LK

Leiger LK

4. Juulil viib puhepäevade rattamatkade esimene nn “päris” matk osalejad Leiger LK laborisse, kus sünnivad Hiiumaal Ravimudast erinevad tooted.

Tegemist on 2021. aasta hooaja kümnenda matkaga. Virtuaalmatkad on läbi, jätkame tavapäraste pühapäevaste puhkepäeva matkades. Matkapunkt on avatud kell 10-12.

RAVIMUDA HIIUMAALT

www.leigermuda.ee

Hiiumaa Käina lahe  ravimuda on unikaalse mineraalsete ja orgaaniliste ainete kooslusega tervisetoode, sisaldades mitut kasulikku ainet paar korda rohkem kui kuulus Surnumere muda.  Käina lahe ravimuda on Eesti ravimudadest kõige mineraalsem ja ökoloogiliselt kõige puhtama koostisega.

KASUTATATKSE MEDITSIINIS, TERVISEEDENDUSES, KOSMEETIKAS, SAUNAS JA MASSAAŽIS

Eestimaa suuruselt teine saar Hiiumaa on maailmas üks vanimaid, mille esimesed alged tekkinud 455 miljonit aastat tagasi meteoriidiplahvatuse tagajärjel. Läänemerest hakkas imekaunis Hiiumaa kerkima 10000 aastat tagasi ja meie firma poolt kaevandatav ravimuda vanus ulatub 3000 aasta tagusesse aega. Nüüd soovime selle kallihinnalise aarde tuua kõikideni, kes seda vajavad. Ürgsed setted sisaldavad rikkalikult erinevaid looduslikke aineid, mis on nooruse ja tervise allikad.

Meie ettevõtmine on nime saanud Hiiumaa vägilase Leiger järgi. Kuna vägilane kehastab jõudu, sitkust ja tervist siis seda kõike annab ka meie firma poolt Hiiumaalt kaevandatav sertifitseeritud ravimuda. Eriti huvitavaks teeb asja see, et meie ravimuda pärineb sealt samast kohast – Käina lahe iidsetest meresoppidest, kus astus ka kunagi ammustel aegadel Hiiumaa kangelase Leigeri jalg. Samuti rahvasuu räägib, et vägilane Leiger armastas väga saunas käia ja seal vihelda ning ennast mudaga kokku määrida, et saada veelgi vägevamaks. Mõningatel andmetel tegutses ta lausa ravitsejana ja ravimuda oli tema hea abiline erinevate hädade korral. Rahvatohtri ja kangelase auks on ka meie ettevõtte bränd loodud “Leiger” nimeline.

Meie ravimuda arenduskeskus asub Viljandi vallas Mustivere külas. See on kogu meie tegevuse süda ja hing. Siin toimub ravimuda väärindamine väga paljudeks erinevateks toodeteks ja uute toodete pidev arendamine ja katsetamine. Tootmine algab ravimuda filtreerimisest ja homogeniseerimisest ning lõpeb laboris humiinainete ekstrakti eraldamise ja sellest erinevate toodete tootmise ja pakendamisega. Samuti võimaldab tootmisliin ravimuda kuivatamist ja jahvatamist.

Ravimuda labor ja tootmisliin valmisid 2019. aasta suvel PRIA Leader meetme toetuse abil.

Meie arenduskeskus teeb tihedat koostööd Tallinna Ülikooli Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskusega. Oleme kasutanud mitmeid EAS arendusmeetmeid.

Soovituslik matka teekond kaardil

Kui viide ei tööta, link kaardile on siin.

Viljandi Rattaklubi TOETAVAD

https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Roger_puit-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Kekkila.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Viljandi.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Bedfactory.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2022/03/Balti-Rehviseadmed-logo-sinine.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Eleväli-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Kulka_logo_sin.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Reaalprojekt-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/VELOMOTO-RED-NOBG.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Viljandi_metall.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Espak-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/pinska.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/ukukeskus.png

ÄRA KÕHKLE, TULE RATTATRENNI!

Ole kursis!