AitĂ€h, rattarahvas! đŽââïžđ
- Mulgi Rattamaraton on selleks korraks sÔidetud ning korraldusmeeskonna poolt tahame teha suure kummarduse kÔigile, kes sellest pÀevast osa said.
Sel aastal kogunes Viljandisse ĂŒle 1000 rattasĂ”bra â pĂ”hisĂ”idule, poolmaratonile ja lastesĂ”itudele. See on number, mis teeb sĂŒdame soojaks ja nĂ€itab, et Mulgi Rattamaratonil on endiselt vĂ€ga oluline koht Eesti rattakalendris.
26 korda ĂŒhe suure rattavĂ”istluse korraldamine ei juhtu iseenesest. Selle taga on vĂ€ga palju inimesi, tunde, telefonikĂ”nesid, rajatööd, arutelusid, varahommikuid ja hilisĂ”htuid. Eriti suur aitĂ€h kuulub Viljandi Rattaklubi liikmetele ja vabatahtlikele, kes panustavad oma aega ja energiat selleks, et Viljandis saaks taas toimuda ĂŒks suur ja Ă€ge rattapĂ€ev.
AitĂ€h osalejatele, kes tulid starti. AitĂ€h kaasaelajatele, kes lĂ”id rajal ja vĂ”istluskeskuses mĂ”nusa melu. AitĂ€h toetajatele ja koostööpartneritele, ilma kelleta sellist sĂŒndmust teha ei saaks. AitĂ€h rajaturvajatele, teeninduspunktide inimestele, registratuurile, lastesĂ”itude abilistele, fotograafidele, ajavĂ”tjatele ja kĂ”igile, kes pĂ€eva Ă”nnestumisse panustasid.
Oleme osalejate tagasisidet lugenud ja see teeb rÔÔmu. Ăldine rahulolu oli vĂ€ga kĂ”rge â tagasiside pĂ”hjal hinnati ĂŒritust keskmiselt 9,39 punktiga 10-st ning rada 9,26 punktiga 10-st. Eriti palju kiideti raja vaheldusrikkust, Holstre-Polli lĂ”ike, head mĂ€rgistust, vĂ”istluskeskuse melu, vabatahtlikke ja ĂŒldist korraldust.
Samas vÔtame vÀga tÔsiselt ka kriitikat. Teame, et kÔik ei olnud tÀiuslik. MÔned hilisemad lÔpetajad jÀid ilma osast finiƥijÀrgsest pirukast ja leivast, mis oli mÔeldud supi kÔrvale, rajal tekkisid mÔnes kohas pudelikaelad ning vÔistluskeskuse viidastus ja info jagamine saavad olla veel paremad. Need on asjad, mille paneme endale ausalt kirja ja millega tahame jÀrgmisel aastal kindlasti paremini hakkama saada.
Eraldi tahame puudutada ka lastesĂ”ite. Kui eelmisel aastal osales Mulgi Rattamaratoni lastesĂ”itudes 157 last, siis tĂ€navu oli stardis juba 236 vĂ€ikest rattasĂ”pra. See tĂ€hendab ligi 50% kasvu, vĂ€ga rÔÔmustav, aga ausalt öeldes ka korralduslikult ootamatult suur hĂŒpe.
Kahjuks tĂ€hendas see, et 36 last jĂ€id kohapeal ilma medali ja diplomita. See ei ole kindlasti olukord, millega saame rahul olla. Palume siiralt vabandust nende laste ja vanemate ees, keda see puudutas. KĂ”ik lapsed, kellele medal ja diplom kohapeal saamata jĂ€id, saavad need tagantjĂ€rele kĂ€tte. Kas saadame need neile vĂ”i lepime kokku muu sobiva viisi ĂŒleandmiseks. LastesĂ”itude emotsioon ja iga lapse pingutus on meie jaoks vĂ€ga oluline ning teeme kĂ”ik, et see viga saaks parandatud.
Mulgi Rattamaraton on meie jaoks rohkem kui lihtsalt vĂ”istlus. See on Viljandi rattapidu, mille teevad suureks inimesed â sĂ”itjad, lapsed, pered, vabatahtlikud, toetajad ja kogu rattakogukond.
AitÀh teile kÔigile usalduse, heade sÔnade ja ausa tagasiside eest. Proovime igal aastal samm-sammult paremini ning loodame teid kÔiki taas rajal nÀha.
Kohtume jĂ€lle Viljandis! đŽââïžđż


















