Jääolude info: Viljandi järv ja Paalajärv (11.01.2026)
Kahjuks ei ole hetkel võimalik “mitteametlikus Eesti uisupealinnas” looduslikele järvedele uisuradasid rajada. Põhjus on lihtne: lund on sadanud väga palju ning paks lumevaip toimib jää peal nagu soe tekk. Kuigi ööd on miinuses, ei ulatu külm läbi paksu lume jääni ning jää paksus ei kasva soovitud tempos.
Viljandi järv: üldine olukord ei võimalda veel turvalist rajaehitust üle järve. Samas tundub, et Vetelpääste hoone lähistel võivad tingimused lubada väiksema uisuplatsi rajamist. Võtame selle töö kavasse esmaspäevaks–teisipäevaks (12.–13.01.2026) ja anname esimesel võimalusel teada, kas see lahendus õnnestub.
Paalajärv: ka siin pidurdab paks lumekiht jää arengut ning uisuradade tegemiseks pole hetkel piisavalt kindlust.
Jääkihtide paksused varieeruvad mõlemal järvel 5 ja 12cm vahel!
Seniks soovitame võtta suusad alla – suusatamiseks on tingimused praegu suurepärased. Holstre-Polli ja Saarepeedi rajad ootavad!














