Mulgi Uisumaratonil osales 282 uisutajat

veebruar 16, 2023

Mulgi Uisumaratonil osales üle 280 uisutajat

Viljandi järvel toimunud 12. Mulgi uisumaratoni pika distantsi (30 km) võitis Andrus Kuusk, kes sai ajaks 1:06.36.
Esikolmikusse mahtusid veel Kuido Koppel ja Sulev Lokk. Naistest võidutses Keiu Oras, kes oli üldarvestuses seitsmes.
10 km distantsi võitis Uku Vaikmaa ajaga 22.26. Talle järgnes naistest kiireim olnud Mirjam Kalvik 26.35-ga.

Viljandi järvele tehtud viiekilomeetrine ring tuli 10km pikkusel Rahavasõidus osalejatel läbi sõita kaks korda. Esimesena ületas finišijoone Tallinnas Härma staadioni uisuovaalil treeniv 15-aastane noormees Uku Märten Vaikmaa ajaga 22 minutit ja 26 sekundit. Vaikmaa kiitis pärast sõitu raja heaks ja nentis, et lõppenud sõit oli talle looduslikul jääl esimene võistlus. Kiiruisutamisega on ta tegelnud kaks aastat, ent uisutama õppis 6-aastaselt, kui ta viidi iluuisutamise treeningutele – vahepeal käis Vaikmaa kergejõustikutrennis.

Esimese naisena ületas finišijoone 13-aastane Tallinna Rahumäe kooli õpilane Mirjam Kalvik, kes oli rajal 26 minutit ja 35 sekundit. Temagi käib uisutrennis ning sõidab nii rulluiskudel kui jääl, kuid nentis, et jääl uisutamine meeldib rohkem. Talle oli Viljandi uisumaraton samuti esimene võistlus looduslikul jääl. Päev varem võistles ta Tallinnas kiiruisutamise karikasarja finaaletapil ning nädala pärast astub Kalvik üles Eesti meistrivõistlustel.

“Suurepärane oli sõita!” kiitis sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa finišis. Ta ei pea end väga aktiivseks uisutajaks, ent Mulgi uisumaratonil püüab alati kohal olla. “Kutsusin kolleege, ministeeriumi ja hoolekande töötajaid ka,” ütles ta ja lisas, et uisurada järvel on hea võimalus looduses uisutamiseks, sest ega neid paiku palju ole. Paaril nädalavahetusel pakkus uisutamisvõimalust Soomaa üleujutatud luht.

Seitsmeaastane hokitrennipoiss Roven Rooallik sõits raja läbi koos isaga ning see oli poisil juba teine sõit Mulgi uisumaratonil. Eelmise päeva võistluse järel tundis poiss end hommikul pisut väsinuna, ent isa jugustav hoiak ja üheskoos sõitmine ei jätnud teist võimalust. Poisi arvates tegid mõned uisutajad raja Viiratsi poolses otsas sohki ja jätsid tagumise rajakaare läbimata ning arvas, et sinna tulnuks droon valvama panna.

109-liikmeline sportlik uisutajatevägi tuhises 30 kilomeetri pikkusele maratonirajale ning lühikest aega olid võistlusjääl korraga nii uued tulijad kui eelmise sõidu lõpetajad.

10 km distantsi võitis Uku Vaikmaa ajaga 22.26. Talle järgnes naistest kiireim olnud Mirjam Kalvik 26.35-ga.