12. Mulgi Uisumaraton lükkub halbade jääolude tõttu edasi

jaanuar 18, 2023

12. Mulgi Uisumaraton lükkub halbade jääolude tõttu edasi

 

  1. jaanuariks planeeritud 12. Mulgi Uisumaraton lükkub halbade jääolude tõttu edasi. Tänavused ilmaolud valmistavad Viljandi järve looduslikul jääl toimuva uisumaratoni korraldajatele pidevaid üllatusi. Juba eelmisel aastal toimunud uisumaratoni raames avalikustatud ei saa sel korral tõeks, kuna heitlikud ilmastikuolud ei võimalda võistlusrada ohutult planeerida.

 

“Kahju on, sarnaselt 2020. ja 2021. aastale kordub taas raskete otsuste jada. Igasuguse planeeritud ürituse edasilükkamine mõjutab nii korraldajaid kui osalejaid. Osalejatel kaob kindlustunne ja korraldajatel lüheneb talvine ajaaken võistluse korraldamiseks. Loodame optimistlikult, et 12. Mulgi Uisumaraton tänavu ära ei jää,” sõnas ürituse peakorraldaja Kristjan Kivistik.

 

Viljandi järvel esmakordselt uisurauad alla panna 05.01.2023, kui järve kattis ühtlaselt sile uisujää. Sajad uisusõbrad said suurt uisuväljakut nautida muretult kuni 10. jaanuarini, kui järvele sadas viie sentimeetri paksune lumevaip.“Läksime kohe peale lumesadu maratoniks siledaimat uisuringi otsima ning panustasime korraliku arvu töötunde. Paraku oli rõõm üürikene ning öised soojakraadid ja vihmasajud hävitasid rajajälje päevadega. Eelmise nädala lõpul oli vaatamata ohtlikele sooja sulavee äravoolukohtade tekkele jällegi lootus õhus, kuid lumesadu kustutas lootuse kiirelt,” kommenteeris rajameister Mikk Mihkel Vaabel.

 

Viimase nädala jooksul Eestis valitsenud soojakraadid on sulatanud uisujää pealmise kihi ja samaaegselt sulatab kallastelt järve voolav vesi lahti kaldaid. Järvele kogunenud vesi on leidnud võimaluse vooluks jääkihi alla läbi kalameeste tehtud aukude ja allikakohtade. Suurimad seesugused äravoolukohad on kuni 1.5 meetrise läbimõõduga, väiksemaid 30-40 cm suuruseid auke esineb üle kogu järve. 18.01.2023 seisuga ennustatakse järgmise kolme ööpäeva jooksul kuni 15 cm paksust lumekatet, millest järve puhastamine enne tugevamat külmaperioodi võimalik ei ole. Lahtiste kallaste tõttu puudub puhastustehnika ligipääs järvejääle.

 

Korraldusmeeskonnal puudub täna võimalus ennustada, millal on jääl varitsevad ohud kadunud ning hoiavad kõiki uisuhuvilisi kursis 12. Mulgi Uisumaratoni toimumisaja osas läbi Viljandi Rattaklubi veebilehe (https://rattaklubi.ee) ja sotsiaalmeedia kanalite (https://www.facebook.com/ViljandiRattaklubi/).

 

Uisumaratonile registreerunud osalejaid teavitatakse uuest toimumisajast e-maili teel.

 

Viljandi Rattaklubi TOETAVAD

https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Roger_puit-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Kekkila.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Viljandi.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Bedfactory.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2022/03/Balti-Rehviseadmed-logo-sinine.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Eleväli-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Kulka_logo_sin.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Reaalprojekt-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/VELOMOTO-RED-NOBG.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Viljandi_metall.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/Espak-1.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/pinska.png
https://rattaklubi.ee/wp-content/uploads/2021/04/ukukeskus.png

ÄRA KÕHKLE, TULE RATTATRENNI!

Ole kursis!