Eesti Meistrivõistlustelt kuldmedal Elina Tasasele

oktoober 24, 2021

Läinud laupäeval peeti kuurortlinnas Haapsalus Eesti Meistrivõistlused tsüklokrossis, rajaolud olid väga rasked.

Päev varem ja võistluspäeval vihmaladin ei teinud osalejatele elu kergeks. Võistlus toimus 2.5km pikkusel ringil, see tähendab, et pikk võistluspäev tegi raja väga mudaseks ja kohati rattaga läbimatuks, kus pidi appi võtma kiired jooksusammud.

Võistluspäev algas kell 11:00 kuni 16-aastaste poiste ja tüdrukute stardiga. Marcus Kiilaspea saavutas M16 vanuseklassis tubli 22. koha, ajaga 0:27,37 (-1lap)

Järgmine start oli seeniorite päralt, kus rajale läks 20 seenior sportlast (sen3-sen6 vanuseklassis) Meie klubi suur toetaja ja poolehoidja Raoul Johanson saavutas tubli 2. koha ajaga 0:30,25 Sen5 vanuseklassis.

Kolmandasse starti oodati MJ vanuseklassi sportlasi, joonel oli 15 Eesti kiiremat meesjuuniori ja nende seas ka Stefan Johanson, kes saavutas rasketes oludes peetud meistrivõistlustel tubli 13. koha.

Võistluspäeva viies start kuulus naistele, kus stardis oli 22 sportlast viiest vanuseklassist. Viljandi Rattaklubist läksid U23 meistrimedalit püüdma Elina Tasane ja Kristel Sandra Soonik. Kolmaski viljandlanna oli stardis, Sille Puhu nais seeniorite kuldmedalit püüdma, mis tal ka õnnestus.

Võistlusest lähemalt läbi Elina kogemuse:

Start läks päris hästi, olin umbes 3-nda kohal, aga neljandal sirgel jäi kett vända ja hammaka vahele ja selle lahti saamisega läks aega. Sellega kaotasin esimestele juba paarkümmend sekundit. Sattusin jälitaja rolli ja esimesed kaks ringi oli hea tunne ja hoidsin esimesega samat vahet, aga külmus sai minust võitu. Edasi lihtsalt panin enda tempoga ja viimasel ringil suutsin veel kiirema tempo peale panna ja tulemuseks NE 2. koht ja NU 1.koht. Andsin endast kõik, aga ikka jäi kripeldama keti maha tulek.

Tulemused:
Elina Tasane U23 1. koht
Kristel Sandra Soonik U23 3. koht (Meistrivõistluste arvuestuses, lätlanna oli üldarvestuses kolmas, kuid tema meistrivõistluste arvetuses ei osalenud)